28 Aug 2012

FOODTECH MISIR FUARI… HEDEF K.AFRİKA GIDA ENDÜSTRİLERİ SEKTÖRÜ

0 Comment

12.Uluslar arası Mısır FOODTECH 2013, Gıda İşleme Teknolojileri, Ambalaj ve Paketleme Endüstrileri fuarı  02 – 04 Mayıs 2013 tarihinde 12.kez kapılarını sektöre açıyor.

FOODTECH fuarı K.Afrika bölgesinde yapılan tek sektörel ihtisas fuarı olması sebebiyle Gıda İşleme Teknolojileri ve Ambalaj Endüstrileri sektörünü bir araya getirerek bölge pazarında yatırımların şekil almasında ve taleplere çözüm sunması noktasında en önemli platformu sunuyor.

11 yıldır düzenli bir şekilde organize edilen fuar, yerli yabancı müşterilerle üretim ve ihracat yapan firmaları bir araya getirerek yeni pazar arayışında olan firmalarımıza önemli fırsatlar sunmaktadır. Ürün ve teknoloji anlamında çözüm sunan firmalar Mısır ve bölge ülkelerde (Özellikle Mısır, Sudan, Libya, Yemen, Fas, Tunus S. Arabistan ülkelerinden )mevcut Gıda ve Endüstriyel tesis yatırımları için FOODTECH fuarında boy gösterip alıcı firmalarla görüşmeler yapıp yatırımlardan pay sahibi olmaya çalışıyor.

Fuarda Gıda sektörüne hitap eden Gıda İşleme Teknolojileri ve Ambalaj Paketleme Sistemleri adı altında bir çok kalemde Ürün ve Teknoloji sunumu yapılıyor. Yiyecek içecek & Gıda imalat sanayi mensupları,  Distribütörler, İthalatçılar, Toptancılar, Otel-otel Ekipmanları satın alma yetkilileri, Peynir Süt ve Süt Ürünleri Üreticileri,  Tarım makine imalatçıları, yaş sebze-meyve endüstri mensupları, Elektronik İmalat Sanayicilerinin ziyaret ettiği fuar bir  çok alanda sektörün gündemini belirliyor. FOODFAIR CAIRO 2013 ile eş zamanlı olarak yapılacak olan FOODTECH 2013 fuarı bu sayede sektörün tüm taraflarını bir araya getirmiş olacak. Her iki fuarın katılımcı ve ziyaretçileri, birincil mevcut ve potansiyel iş ortaklarıyla geniş bir platformda sektörün durumunu değerlendirme, yenilikleri ve fırsatları paylaşma, sektörün gündemini belirleme fırsatı bulacaklar. K.Afrika pazarını hedefleyen firmalarımız için FOODTECH fuarının Mısır’da olması ülkenin bulunduğu konum itibariyle ve Mısır ülkesinin bölgede ticarette kapı vazifesi görmesi sebebiyle ayrı bir önem taşıyor.

 

%70 YURTDIŞI KATILIMI

26 ÜLKEDEN 250 KATILIMCI FİRMA

10.000m² Sergi Alanı, HALL 1-HALL 2-HALL 3

15.000 Profesyonel Ziyaretçi

 

[top]